החזון – לקדם נשים ונשיות לטובת עולם שווה יותר!

אישווה הוקמה כבלוג בשנת 2014 כהחלטת ראש השנה. ב2018 האתר הפך לאתר קורסים אינטרנטיים לנשים – בית להשראה, למידה והגשמה נשית.

איך הכל התחיל?

חשבתי המון זמן לפתוח בלוג, אבל הקולות המקטינים ניצחו אותי. הרי אני לא אצליח להתמיד, מי בכלל תקרא ומי אני בכלל שאני אפתח בלוג. יום אחד עשיתי הליכה על חוף הים, חשבתי לפתוח בלוג וכרגיל צפו הקולות שמסבירים לי למה לא כדאי. עצרתי את ההליכה, נעמדתי מול הים ואמרתי לעצמי שאני אישה שווה ויש לי מה להגיד. באותו יום פתחתי את הבלוג והחלטתי לקרוא לו אישה שווה.

עם הזמן אישה שווה התקצר ל 'אישווה'. דף הפייסבוק צמח במהירות וכיום יש לדף מעל 13,500 עוקבות.

ב2017 הבנתי שהעשייה באישווה, הכתיבה, קידום של נשים להגשמה ועשייה, זה הייעוד שלי והחלטתי למצוא את הדרך להתפרנס מזה.

אחרי הרבה מחשבה הבנתי שאני תמיד מחפשת ללמוד ולהתפתח וכמוני רוב החברות שמסביבי. נשים צמאות לידע, מחפשות תמיד להרחיב אופקים ולהתפתח ועדיין הרוב המוחלט של הקורסים מופנים לכולם, משמע לגברים. החלטתי להפוך את הבלוג והבייבי שלי לפלטפורמת קורסים און ליין לנשים, על ידי נשים.

10 סיבות למה להקים אתר קורסים אינטרנטיים לנשים?

  1. העתיד הולך לכיוון של למידה מקוונת ונשים צריכות להיות בחזית של זה כספקיות תוכן מעולות וכתלמידות סקרניות שרוצות לצמוח, ללמוד ולהתפתח מבלי בהכרח לצאת מהבית.
  2. קידום נשים עובר דרך היחס שלנו לכסף. הגיע הזמן שנבטל את הפרדיגמה של זמן= כסף. נשים כלואות בזה (גם גברים אגב, אבל נשים הן יותר פגיעות כלכלית)- מטפלות, מנחות, מרצות, מעבירות סדנאות או מספקות שירותים – אנחנו נותנות מהזמן, הכישורים והיכולות שלנו בתמורה לכסף. יצירת מוצרים דיגיטליים שנשים יכולות להעביר בהן את הערך וההשפעה שלהן ולא בהכרח את הזמן שלהן יכול לשחרר נשים רבות ממצוקה כלכלית ומרדף כלכלי מייגע.
  3. מרגש אותי לשווק נשים מוכשרות, נוטפות ידע ועתירות ניסיון שיכולות לשדרג ולקדם אותנו בעזרת הידע שלהן ושפעמים רבות לא טובות מספיק בלשווק את עצמן.
  4. מרגש אותי להנגיש תכנים משני תודעה ופורצי דרך לנשים שלא בהכרח יכולות לצאת מהבית.
  5. מרגש אותי לייצר קהילה של נשים לומדות, מתפתחות ומגשימות את עצמן בכל תחומי החיים ועוזרות אחת לשנייה בתהליך.
  6. מרגש אותי לדעת שנשים ירכשו ידע שיעזור להן לעשות קפיצות דרך ולהתקדם בחיים שלהן.
  7. מרגש אותי לחבר בין עולמות. ברור לי שמי שמחוברת יותר לרוחניות ונכנסת לרכוש קורס שקשור לרוח ומקבלת ממנו ערך, יכולה להביע עניין אחר כך בקורס שקשור למניות או נדלן או ניהול פיננסי ולקבל ממנו המון ערך. דווקא בתחום שלא בהכרח הייתה מגיעה אליו באופן טבעי.
  8. הבנתי שאני לא יכולה להציע שום דבר אחר. למכור מוצרים פיזיים ולעודד צרכנות, או לחילופין לקדם רכישה של מוצרים שאומרים שיש משהו פגום באיך שנשים נראות, פשוט נוגד את הערכים ותפיסת העולם שלי (ניתוחים פלסטיים, הורדת שיער, קרמים, ביגוד, נעלים וכו').
  9. אחוז מהרווחים יופנו לקידום נשים ממצב סוציו-אקונומי קשה על ידי יצירת קורסים אינטרנטיים איתן ביחד, בהתבסס על החוזקות והכישורים שלהן ויצירת עוד אפיק פרנסה עבורן.
  10. אני מרגישה שפריצת הדרך המשמעותית שאני עשיתי בחיים קרתה כשהייתי לראשונה במסגרת של נשים בלבד. בקורס מש"קיות ת"ש בצבא. הייתי לראשונה במסגרת של קורס עם בחור אחד וכל השאר נשים. הרגשתי מצחיקה יותר, חדה יותר ויצירתית יותר. הרגשתי שאני יכולה לפרוח. אני שואפת לייצר מרחב וירטואלי שנשים יוכלו לפרוח בתוכו.

אז אם יש לך כבר קורס אינטרנטי שמיועד לנשים או שאת רוצה לייצר קורס כזה, מוזמנת להירשם כאן

מי אני?

נעים מאוד, אני ערבה גרזון רז – בלוגרית, אקטיביסטית, מורת דרך, מנהלת קהילות ומגשימה סדרתית.

בין הדברים שהייתי מעורבת בהם:

הקמתי את תנועת שמח"ה שהמוטו שלה היה 'זרים הם חברים שעוד לא נפגשו' והמטרה לחבר בין אנשים במרחב הציבורי ב2008, הייתי בין המייסדות של פסטיבל נשות האדמה שהביא 800 נשים יהודיות וערביות לחגוג את יום האישה יחד בחווה הכפרית לשלום בבאקה אל גרבייה ב2016, ניהלתי את הקהילות של אתר מוטק'ה, הרשת החברתית המובילה לגילאי 50+ בין 2014-2017 והיום אני מנכ"לית אתר אישווה, אתר הקורסים הראשון לנשים בישראל!

אני מרצה ומנחת סדנאות ותוכניות ליווי בנושאים של נשים, הגשמה, אקטיביזם, קהילות ורשתות חברתיות.

ואני כל כך שמחה שאת כאן 🙂

מוזמנת לקרוא את הפוסטים בבלוג, לשוטט בקורסים ולהירשם לרשימת התפוצה כדי לקבל עדכונים חמים !