לא תאמינו איפה היא מצאה אושר- סוד האושר הנשי לפי אפרת וולפסון

11486008233_0d1bd222a7_k

הכרתי את אפרת דרך חברה משותפת ונחשפתי לעבודה שלה. בתור מי שנמצאת בהרבה קבוצות נשים ומעגלי נשים, ברור לי שהנושא איתו אפרת מתעסקת נוגע לרובנו. אפרת גרה באוסטרליה בשנים האחרונות עם ילדיה, היא בנתה את חייה שם ויצרה עסק ממה שהיא אוהבת לעשות, היא יזמת חברתית ועסקית והשראה אמיתית. הזמנתי אותה לשתף, הפוסט הזה ארוך, אבל הוא שווה את זה!

אני מקדימה את המאוחר, אבל חשוב שתדעו שרוב ההדרכות של אפרת הן אינטרנטיות, היא מגיעה עכשיו בקיץ ותעביר סדנה אחת בלבד עם מלא כלים פרקטיים ליישום, אני הולכת. מי באה? כל הפרטים כאן

סוד האושר הנשי לפי אפרת וולפסון

“בעבודה שלי עם נשים אני נתקלת שוב ושוב באותה תופעה

אני פוגשת אישה מקסימה, מעניינת, עם לב-זהב וכוונות טובות וחכמת חיים

אבל היא נראית כבויה. דהויה. אפרורית. שחוקה.

האור הפנימי שלה והזוהר הטבעי שלה הלך ונחלש, הלך ונכבה לאורך השנים

היא נותנת את הנשמה לילדים, לבנזוג, לקריירה, להורים וכולי

אבל מה נשאר בשבילה? לא הרבה

אני שואלת אותה – מה את רוצה באמת? מה יחזיר לך את הברק לעיניים והאש ללב?

ולרוב התשובה היא מגומגמת, לא ברורה, “לא יודעת”

אם משהו מהתיאור הזה מזכיר לך את עצמך, יש לי סוד לגלות לך

סוד האושר שלי

הסוד הזה, הוא מה שהחזיר לי את הברק לעיניים ואת האש ללב כשאני הייתי שם.

תקציר הפרקים הקודמים: בגיל 27 התעוררתי בוקר אחד ומצאתי את עצמי גרושה עם שני ילדים קטנטנים, עם ערך-עצמי בגובה של פיסטוק מקולקל, ובלי שמץ של מושג איך להוציא את עצמי מהחיים המבולגנים האלה, שהיה נדמה כאילו הם “נחתו” עליי משומקום, בלי שהיתה לי את היכולת לשנות את המצב.

לאט לאט הרמתי את עצמי והשתקמתי

חזרתי לעבוד בעבודה מדהימה ובעלת משמעות

הקמתי מרכז אקולוגי וקהילה מדהימה במושב שדמה, שעד היום מבקרים בו מאות אנשים כל שנה

מצאתי המון סיפוק בעשייה הקהילתית ובעבודה שלי עם נוער

אך עדיין משהו היה חסר

black-and-white-person-woman-girl
Source: unsplash.com

הרגשתי כבויה, שחוקה, עייפה, חסרת-אנרגיות. ממש מותשת אפילו

התנהלתי במשך שנים באנרגיה זכרית, ולכן הזוהר הנשי הטבעי שלי נשחק (נרחיב על כך בהמשך).

ב2013 עברתי לגור באוסטרליה, וכל החיים שלי התבלגנו מחדש

לא הצלחתי למצוא עבודה, לא הצלחתי למצוא בית, האקס שלי ואני היינו במצב כאוטי לחלוטין;

הגעתי למצב שיא של ירידת אנרגיות, שחיקה וממש דיכאון עמוק וייאוש

ואז, לגמרי במקרה…

מצאתי את סוד האושר הנשי

וחזרתי לחיות. אבל לא סתם לחיות!

לחיות מתוך תשוקה, חיוניות, להט לחיים, שמחת-חיים וזוהר בוהק כל כך שכל מי שהיו סביבי פשוט נדבקו בזוהר הזה והתחילו גם לזרוח.

בשנתיים האחרונות הקמתי עסק עצמאי שמשנה חיים של א/נשים ברחבי העולם והולך ומשגשג מיום ליום, אני מאוהבת לגמרי בעבודה שלי וחיה את הייעוד שלי,  בניתי לעצמי מחדש קהילה תומכת ואוהבת, הכרתי בנזוג חדש ומהמם ופשוט בניתי לעצמי את החיים שתמיד חלמתי עליהם.

אז מהו הסוד הזה אתן שואלות?  

הסוד הוא… סטגדם!

האושר שלך כאישה טמון במערכת היחסים שלך עם האיברים המיניים שלך: הוגינה, השחלות, הרחם והשדיים שלך

workshop

אם את רוצה להיות מאושרת באמת, (לא רק “בסדר” או “סבבה” אלא ממש זורחת מאושר!) לחיות מתוך התשוקה הפנימית שלך ולהחזיר לעצמך את הברק לעיניים, את צריכה לטפח מערכת יחסים עמוקה ונפלאה עם האיברים המיניים שלך.

יכול להיות שזה נשמע לך מוזר או אפילו ממש הזוי.

אני מזמינה אותך לפתוח לרגע את הראש ולהניח שאולי, רק אולי, יש בזה אמת. ואם יש סיכוי כזה, שהסוד לאושר שלך נמצא ממש שם בין הרגליים שלך; שווה לנסות לא?

במאמר הזה נעסוק בחיבור לאנרגיה המינית שלך, חיבור לאנרגיה הנשית שלך ובטיפים למיניות מקודשת, זה קצת ארוך אבל חובה לכל אישה, אז תכיני לך כוס תה ותתכונני לנסיעה

לשים את המיניות שלך בראש הרשימה!

לפני כשנתיים כתבתי מאמר על חיבור למיניות הנשית כמקור לעוצמה וחיוניות ועל תרגול  עם ביצת הג’ייד (Jade Egg) ששינה את חיי מקצה לקצה. בעקבות המאמר קיבלתי מבול פניות מנשים שרצו ללמוד לתרגל עם ביצת הג’ייד, התרגול עם ביצת הג’ייד הוא אחד הדברים המרגשים ביותר שיכלו לקרות בחיי. מדובר בתרגול עתיק שמקורו במסורת הטאואיסטית – זו ביצה מאבן ירקן (jade), שאת מחדירה אותה בצורה מיוחדת ועדינה לתוך היוני שלך ומתרגלת איתה בכל מיני תנוחות, בדומה ליוגה. (יוני = וגינה ומרחב מקודש בסנסקריט).

eggs

כשכתבתי את המאמר עוד לא הייתי בזוגיות, אבל עכשיו אני יכולה להעיד עד כמה התרגול והחיבור למיניות משפיע לטובה לא רק על החיבור שלך לעצמך אלא גם על הסקס הזוגי, בלשון המעטה.

(או, אמאל’ה מה זה הסקס המטריף הזה ואיך לא ידעתי שזה קיים עד עכשיו?)

השלב הראשון במסע הזה, הוא לשים את המיניות שלך במקום גבוה יותר ברשימת סדר העדיפויות שלך – להקדיש זמן להתחבר לאנרגיה המינית שלך ולאיברים המיניים שלך.

באנו לכאן להנות!

נשים רבות מרגישות שאין להן זכות להנות בעולם הזה – ושאם כבר להנות, אז רק לאחר ש”הרווחנו” את הזכות הזו בעבודה קשה. לפעמים האמונה הזו היא בתת-מודע ולפעמים אנחנו מודעות אליה לחלוטין.

מסרים כגון: “החיים הם לא פיקניק” , “כסף לא גדל על עצים”, “החיים לא הוגנים”, “מי שנהנת מסקס היא שרמוטה/זולה/זונה”, “נשים לא אמורות לאונן” , “נשים לא אוהבות סקס כמו גברים” ואפילו “קינוח אוכלים רק אחרי האוכל!” =אפשר להנות אחרי שהרווחנו את ההנאה.

חשוב שתפנימי:

ההנאה והעונג שלך הם מורשתך הטבעית – באנו לכאן להנות מהחיים, לזרוח ולהפיץ את האור שלנו בעולם. לא רק שזו זכותך המולדת להרגיש עונג והנאה – זו גם חובתך המוסרית!

כשאת נהנת מהחיים, כשאת מרגישה עונג, כל מי שסביבך מרוויח/ה ובגדול – הילדים שלך, בן/ת הזוג, קולגות, לקוחות, משפחה, שכנים… את מעוררת בהן/ם השראה לחוות יותר הנאה ושמחה בחיים שלהן/ם. את נותנת להן/ם רשות לזרוח ולהפיץ את האור שלהן/ם בעולם.

המין האנושי זקוק נואשות ליותר נשים “מודלקות” – נשים מלאות תשוקה שחיות את הייעוד שלהן ומפיצות אהבה בעולם. אם את לא תצטרפי לשורותינו, יש מצב שהמין האנושי לא ישרוד הרבה זמן – ואני לא מגזימה!

זוהי חובתך המוסרית להתחבר להנאה ולעונג הטבעי שלך!

תרגיל: רשמי על דף את כל הסיבות הטובות למה חשוב שתחווי יותר עונג והנאה בחייך. רשמי את כל הא/נשים שירוויחו מכך, מה את תרוויחי מכך, מה העולם ירוויח מכך. מוזמנת לחזור על התרגיל הזה כמה פעמים…

אני רוצה לעודד אותך לשנות את אמונת התת-מודע שלא מגיע לך להנות או שהנאה היא בסדר כל עוד עבדת קשה בשבילה. בפעם הבאה שאת נהנת או חווה עונג, או בפעם הבאה שאת עושה אהבה עם הפרטנר/ית שלך – חזרי שוב ושוב על המנטרה:

“אני ראויה לעונג, אני ראויה לעונג”

רצוי גם לחזור על המנטרה הזו לפני השינה וביקיצה בבוקר (זמנים בהם המוח שלנו קולט מסרים לתוך התת מודע שלנו יותר בקלות).

ma-2791899-O3

אנרגיה נשית / זכרית 

לכולנו, נשים וגברים, יש גם אנרגיה זכרית (masculine) וגם אנרגיה נשית (feminine) בתוכנו. לרוב הנשים יש אנרגיה נשית יותר דומיננטית, אם כי יש מיעוט של נשים שיש להן אנרגיה זכרית יותר דומיננטית – ולהפך לגבי גברים. מטעמי נוחות, אשתמש בלשון נקבה כשאדבר על אנרגיה נשית ובלשון זכר כשאדבר על אנרגיה זכרית, אך זה רלוונטי גם ליחסים בין אישה לאישה או גבר לגבר, כי לרוב לאחד מהפרטנרים/ות תהיה אנרגיה יותר נשית ולשני/ה יותר גברית.

דיוויד דיידה כותב בספרו “דרך גבר” (מומלץ!) שכדי לבדוק איזו אנרגיה יותר דומיננטית עבורך, יש לשאול את עצמך: מה יותר ילהיב אותי במיטה – אם הפרטנר/ית שלי תגיד/יגיד לי:

א. “קח/י אותי ותעשה/י בי כל מה שאת/ה רוצה – אני שלך! תוביל/י אותי לגן עדן” או

ב. ” את/ה כל כך מהממ/ת, היופי שלך מסנוור אותי לגמרי”

אם בחרת באפשרות א’, סביר להניח שהאנרגיה הזכרית שלך יותר דומיננטית

אם בחרת באפשרות ב’ סביר להניח שהאנרגיה הנשית שלך יותר דומיננטית

עבור רוב הנשים, כדי לזרוח במלוא האור שלנו בעולם, עלינו להגביר את החיבור לאנרגיה הנשית שלנו.

אנרגיה נשית בריאה מתאפיינת בקבלה, רכות, זוהר (radiance), עומק, אהבה ללא תנאי, אינטואיציה, חמלה, סבלנות, אמון, אפשור ועוד.

אנרגיה זכרית בריאה מתאפיינת בנוכחות, בהירות, מנהיגות, הגנה, יציבות, בטחון, להתגבר על מכשולים, רגישות, תמיכה, משמעות ועוד.

כאמור בכולנו יש גם אנרגיה נשית וגם אנרגיה זכרית, וזה מעולה להתחבר לשתי האנרגיות וליצור איזון נשי-זכרי בתוכנו. אך מה שקורה בחברה שלנו הוא שנשים רבות מחוברות מאוד לאנרגיה הזכרית שלהן (מכיוון שזו הדרישה בשוק העבודה), אך זה בא על חשבון החיבור לאנרגיה הנשית שלהן.

איך את יכולה להתחבר לאנרגיה הנשית שלך? קודם כל להכיר אותה, להכיר את עצמך כשאת מחוברת אליה. האם את יכולה להיזכר בזמן בחייך שבו הרגשת ממש נשית? איך זה הרגיש? מה הייתה הסיטואציה? איך זה הרגיש בגוף?

jade egg israel2 (1)

שנית יש כל מיני תרגולים יומיומיים שאת יכולה להכניס לחייך:

ריקוד (במיוחד ריקוד אקסטטי או ריקודי בטן), תנועה, מוזיקה, מגע, מסאז’ חושני, מסאז’ שדיים, הנאה חושנית כלומר להנות מכל החושים שלך – טעם, ריח, מישוש (להתענג מאוכל טעים, ריחות נעימים, נרות וקישוטים יפים ואסתטיים בבית, מוזיקה נעימה, טקסטורות נעימות וכו’) להכניס הנאה חושית לחייך כמה שיותר.

רוצות לקחת את העניינים צעד ענק קדימה – התחילי לתרגל עם ביצת ג’ייד! (מוזמנת לסדנת סופ”ש בה נתרגל יחד או לסדנה מקוונת)

הכניסי את החיבור לאנרגיה הנשית שלך לחייך בצורה של הרגלים ומנהגים יומיומיים

אם את עובדת בעבודה שבה את נמצאת באנרגיה הזכרית שלך רוב היום (לבצע משימות, להתגבר על מכשולים, להוביל קדימה וכולי), את יכולה לדמיין את עצמך משאירה את האנרגיה הזכרית שלך במשרד, באוטו או באוטובוס בדרך הביתה ו”לבשי” מחדש את האנרגיה הנשית שלך כשאת נכנסת הביתה. הביאי אור, רכות, זרימה, תנועה וכו’ אתך הביתה. אפשר להדליק נר, מבער, קטורת, מוזיקה נעימה או כל דבר אחר שיכול לחבר אותך מחדש לאנרגיה הנשית שלך.

יש סקס אחר – מיניות מקודשת

יד על הלב, האם את לפעמים שוכבת עם הגבר שלך וחושבת תוך כדי על רשימת ה”טו-דו” שלך ו/או מחכה שזה יסתיים כבר שתוכלי ללכת לישון ו/או “עושה את זה בשבילו” גם אם לא ממש בא לך ו/או מזייפת אורגזמה כדי שזה יגמר?

באופן אישי עשיתי כל אחד מהדברים האלה בעבר, ובטח עוד כמה!

בזכות החיבור שלי לאנרגיה הנשית שלי גיליתי עולם שלם של סקס שלא ידעתי שקיים

 זה עולם שבו למעשה האהבה אין שום אג’נדה או מטרה סופית

זה עולם שבו אין שום ניסיון “להגיע” לאנשהו (אורגזמה) או “לגמור”. זה עולם שכולו אהבה טהורה והכל מוזמן לתוך העולם הזה – לפעמים עונג מטורף, לפעמים עצב ובכי, לפעמים פתיחה אינסופית של הלב והיפתחות אל האלוהי שבי ובגבר שלי. הסקס הזה הוא מרחב מקודש, הוא אקט קדוש, עמוק ורב-משמעות עבורי ועבור הגבר שלי.

לפעמים אנחנו יכולים להיכנס לעולם הזה ל3-4 שעות בלי לשים לב. לפעמים ל15 דקות. לפעמים זה יהיה פראי וחייתי ולפעמים זה יהיה איטי ונורא עמוק, לפעמים זה יהיה רוחני ומאיר ולפעמים זה יהיה מלא ברגשות. כל פעם משהו אחר, אין חוקים, אין “צריך להיות” כך או אחרת. יש רק נוכחות ברגע הזה, רגיעה, מנוחה ביחד בתוך המרחב של מעשה האהבה. מרחב שבו אנחנו יכולים פשוט להיות עצמנו, כמו שאנחנו. מרחב שיש בו הרבה תקשורת וכבוד הדדי.

כמה תרגילים שיכולים לחבר אותך ואת הפרטנר/ית שלך למיניות מקודשת ואוהבת:

  1. אווירה: צרו אווירה נעימה ומרגיעה, אור עמום או נרות, מוזיקה שקטה ונעימה, בדים נעימים למגע, קטורת או שמן מסאז’ עם ריח טוב וכדומה. היכולת להרגע היא קריטית לאפשרות שלנו להתחבר לעונג שלנו כנשים. (וגם משפיעה על היכולת של גברים להחזיק זקפה לזמן ארוך יותר)
  2. לה-א-ט את הקצב! אבל ממש להאט! נסו לגעת אחד בשניה נגיעות איטיות, בלי מטרה, בלי אג’נדה, סתם בשביל להנות ולהרגע ביחד. נסו כל מיני סוגים של נגיעות: עדין, מרפרף, חזק, עמוק, עם כל היד, כל האצבע, רק הקצה של האצבע, עם נוצה, וכדומה. חקרו מקומות בגוף של הפרטנר/ית שלכן/ם שאולי לא הקדשתן/ם להם תשומת לב בעבר
  3. נשימה – תוך כדי נישמו ביחד נשימות עמוקות אל הבטן התחתונה, פנימה והחוצה. אפשר לסנכרן את הנשימה – פנימה ביחד החוצה ביחד, או כשאני נושמת פנימה אתה נושם החוצה ולהפך. כשאתם מרגישים ממש מעוררים מינית, נישמו ונתבו את האנרגיה המינית למעלה דרך עמוד השדרה ועד לקצה הראש. התרגול הזה מעודד אותנו להרגיש עונג בכל הגוף שלנו ולא רק באיברי המין שלנו והופך את החוויה המינית למעוררת וממלאת באנרגיות (במקום אורגזמה קצרצרה או שפיכה, שמוציאות את האנרגיה המינית החוצה מהגוף)
  4. מבט ממושך בעיניים – הסתכלו עמוק בעיניים לפני, תוך כדי, ו/או אחרי שאתם עושים אהבה. מבט ממושך ועמוק לתוך העיניים של מישהי/ו יכול להיות אקט מרפא. אנחנו נותנות לפרטנר/ית שלנו ממש לראות אותנו ולאהוב אותנו כפי שאנחנו ולהפך
  5. נוכחות בגוף – אם את נוטה להיות “בראש” שלך בזמן סקס, דרך מעולה להתחבר ולהיות נוכחת בגוף היא לעשות סוג של מדיטציה תוך כדי סקס, כלומר לשים לב לכל תחושה קטנה, לכל מגע, כל דבר שעולה בגוף שלך תוך כדי. את יכולה לתרגל יחד עם הפרטנר/ית שלך ולדבר את זה בקול רם – “אני מרגישה עקצוצים נעימים בעמוד השדרה שלי, אני מרגישה את המגע של האצבע שלך על הצוואר שלי” וכו’. אם עולים בך רגשות, את יכולה לדבר גם את זה. כשאת יוצאת מהראש ונוכחת בגוף שלך, את מתחילה להנות הרבה הרבה יותר.
  6. תקשורת – תקשרו תוך כדי או אחרי מעשה האהבה כדי לשתף עם בן/ת הזוג איך ואיפה את אוהבת שיגעו בך. אם קשה במילים, אפשר גם לתקשר עם הגוף, להזיז את היד שלו/ה לכיוון שאת רוצה, להדגים עם הידיים שלך או לעשות קולות שיאפשרו לו/ה להבין מה את ממש אוהבת
  7. זמן איכות אוהב בסוף – אל תמהרו ללכת לישון או לעבודה או לשומקום – בלו ביחד לפחות 15 דקות – ואם אפשר יותר – ודברו על איך היה לכם והאם היה משהו שאהבתם במיוחד או חוויה שאתם רוצים לשתף (או פשוט בלו זמן שקט ואוהב ביחד)
  8. להכניס את האלוהי למיטה – מוזמנת לדלג על הסעיף הזה אם “האלוהי” לא מסמל עבורך שום דבר. אני נוהגת להזמין את “האלוהי” להיות איתנו במעשה האהבה ואני מקדישה את מעשה האהבה שלנו לאלוהים. האיחוד בין שני א/נשים הוא בסופו של דבר סמל לאיחוד שאנחנו רוצות/ים לחוות עם הבריאה, הבורא, היוניברס, האהבה שהיא אנחנו. מי שזה כן מדבר אליה/ו – ממליצה מאוד על הספר של דייויד דיידה – “למצוא את אלוהים דרך סקס”

אם את רוצה לקחת את החיבור למיניות ולנשיות שלך צעד קדימה אני ממש ממליצה לתרגל עם ביצת ג’ייד!

אפשר לרכוש ביצה וספר ישירות מהאתר של סעידה ד’זילה, שהביאה את התרגול למערב. או לרכוש סדנה וירטואלית שלי עם תרגילים והדגמות לשימוש בביצה.

יש גם הזדמנות מעולה ללמוד ולתרגל איתי ביחד – ביולי אני מגיעה לישראל ומנחה את סדנת לחיות בתשוקה, סדנה אחת בלבד של חיבור למיניות ונשיות ותרגול עם ביצת הג’ייד ב15-16 ביולי

סדנת לחיות בתשוקה (2)

לא חובה לתרגל עם ביצה כדי להפיק תועלת מהסדנה העוצמתית הזאת שמטרתה לתת ידע בסיסי לתרגול יומיומי ישים עבור כל אחת. מספר המקומות מוגבל ועד ה28/6/16 המחיר מוזל- אז כדאי להזדרז 🙂

 

אפרת וולפסון היא אמא ל-2 ויזמית קהילתית-חברתית, ממקימות המרכז האקולוגי בשדמה, מנחה בינלאומית ומפתחת “הפורמולה לזוגיות מודעת” – The Conscious Couples Formula  ו”חיים בתשוקה” לנשים מודלקות שרוצות לעוף על החיים האלה ולהרבות אהבה בעולם מתוך שמחה ותשוקה – https://lifeofpassion.co.il/

המאמר פורסם במקור באתר “בידיים” – www.bayadaim.org.il

(קרדיט תמונה ראשית: danor shtruzman דרך www.flickr.com )

הצטרפי לניוזלטר של אישווה

אהבת את הפוסט? מוזמנת לשתף

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך