נערות כל כך לא מוגנות שזה מפחיד!

נערות

“פגשתי היום שלוש תלמידות חמודות שלי בצרכניה המושבית.
הן קשקשו איתי קצת, ואחרי שהלכו, שאל אותי בעל הצרכניה בנות כמה הן.
הן בכיתה ט’, השבתי.

האיש, החביב מאוד והמיודד איתי בד”כ, הגיב בזעזוע. “מה זה, הן נראות בנות 17-18!” לקח לי מלא זמן להבין מה הוא רוצה. “ככה זה בגיל הזה”, אמרתי, “חלק מהתלמידים שלי נראים עדיין כמו ילדים וחלק כמו מבוגרים, זה גיל ההתבגרות”.
הוא המשיך להזדעזע, והוסיף ש”גם לי יש בנות, וזה ממש מדאיג!”
ניסיתי להבין מה מדאיג.

מסתבר שמה שמדאיג זה איך שהן נראות. כלומר העובדה שיש להן גוף של נשים, כנראה.

לא התעמקתי במה שהן לבשו או באם הן התאפרו או משהו כזה, אבל מדובר בשלוש נערות צעירות וחמודות, ולא הבנתי מה הוא רוצה מחייהן. תוך כדי השיחה התחלתי לקלוט שהוא מנסה לומר שהן משדרות מיניות, ושזה מלחיץ אותו.

לידנו עמד עוד איש מהמושב.

אמרתי בקול, לאוזניו ולאוזני המוכר – “הבעיה היא לא בהן, הן בסדר גמור. הבעיה היא בחברת המבוגרים, הם אלה שצריכים להגן עליהן ולא לנצל אותן”.

מרתיח אותי שנערות סופגות ביקורת על התפתחות הגוף והמיניות שלהן. מרתיח אותי המבט הגברי הזה, שמזדעזע מהתבגרות של נערה, ובעצם מסגיר בזה משיכה מינית לא-לגיטימית, ובמקביל, מאשים את הנערה בזה.

לא יודעת מה אני רוצה לומר, אין פה מסקנה. אני מוטרדת ועצובה, וקצת דואגת לתלמידות שלי, לא רק השלוש האלה, אלא כל הנערות הצעירות והמתוקות שצריכות לחלוק מרחב ועולם אחד עם גברים כמו שני אלה שפגשתי היום.
אני אישה בת שלושים ושלוש כמעט, בזוגיות ואמא ומורה. אני מרגישה מוגנת, לפחות במושב, מתוקף הגיל והמעמד החברתי והעבודה שלי. אבל הן כל כך לא מוגנות. זה מפחיד.”

(פוסט של אנונימית שנלקח באישור מקבוצת נשים סגורה, מכיוון שיש בו תובנה משמעותית בעיני, על היחס של החברה לנערות שחייב להשתנות)

קריאה נוספת חשובה: ארבעה דברים שילדה מתבגרת צריכה להסתיר ואיך זה ישפיע על חיי המין שלה

הצטרפי לניוזלטר של אישווה

אהבת את הפוסט? מוזמנת לשתף

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך