שישה דברים שכל אישה לפני לידה צריכה לדעת ולזכור

123

1. את מדהימה! את בריאה, הגוף שלך בריא, התינוק-ת שלך בריא-ה תסמכי על עצמך ותסמכי על הגוף שלך. את מסוגלת. את חזקה. אם היית תקועה במעלית והיית נאלצת ללדת לבד, היית מצליחה לבד, בלי שום סיוע. תזכרי את זה ותזכירי לעצמך את זה כל הזמן.

2. להיעזר זה חשוב! את לא במעלית לבד, תפרגני לעצמך! הייתה לי שיחה עם חברה פעם שהתלבטה לגבי דולה ואמרה שזה נראה לה מותרות. בעיני זה אחד הדברים הכי חשובים. את הולכת לקראת משהו שבחיים לא עשית, חוויה לא פשוטה, עם עוצמות שאת לא מכירה, נכון שיש בימינו בני זוג מדהימים ותומכים שיכולים להחזיק את היד, אבל לא כדאי שתהיה לצידכן אשת מקצוע בטוחה, שתלווה אתכן בתהליך הזה? מישהי שתוכל לפרש לכן את מה שהרופאה או המיילדת אומרות בלחץ לפעמים? שיזכירו לכן את מה שחשוב לכן, שיחזירו אתכן למרכז שלכן, שיתמכו בכן. זה מקצוע מקודש ושווה כל שקל! (למתקדמות- אם אתן בריאות, התינוק שלכן בריא וההריון תקין ושיגרתי, ללדת בבית זה הדבר הכי שפוי לדעתי, אבל אני יודעת שזה לא לכל אחת)

3. מותר לך, תאפשרי לעצמך: לרקוד, לצחוק, להרגיש את כל קשת הרגשות המטורפת שאת עומדת להרגיש עד הסוף, להנות מגלי ההורמונים המשוגעים שיעברו דרכך, לצרוח, לשבת בכריעה, לעמוד, להיות על ארבע או על שש, לקפוץ על כדור, להיות מתחת למים חמים (משכך כאבים טבעי שאי אפשר לתאר!), לאהוב ולשנוא, לפחד, לכעוס ולא להיות יפה או נחמדה או נעימה או טובה. מותר לך להיות חיה. לידה נתקעת הרבה פעמים כי אנחנו נתקעות, לא מסוגלות להכיל את עצמנו בתוך הרגשות הרעים האלה, בתוך הפחד והכעס והשנאה, כשאנחנו מאפשרות לעצמנו להיות שם לרגע, זה עובר…

4. תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר. בשנייה שאת בטוחה שאת לא מסוגלת, שזהו זה שיוציאו אותו/ה ממך, שאת משתגעת, שאת עומדת למות, כל המחשבות הכי רעות, קשות, מפחידות, כשהייאוש צף, את רגע לפני הפגישה המיוחלת. רק עוד קצת (תחזרי לסעיף 1).

5. מה הדבר הכי טוב הבא? עצה מדהימה שקיבלתי מחברה אהובה שילדה 2 ילדים, את הראשונה בלידת בית והשני התחיל בבית אבל הגיע לבית חולים למצב של קיסרי. היא אמרה לי שהשיעור שלה היה: בכל רגע להיות נוכחת למה הדבר הכי טוב הבא? היא רצתה לידת בית, אבל המיילדת זיהתה איזה קושי מראש ואמרה שאין ברירה, אז הדבר הכי טוב הבא הוא בית חולים. בבית חולים היא רצתה לידה טבעית, אבל בבדיקות זיהו שהתינוקי בצורה שלא תאפשר לו לצאת בדרך הרגילה ולכן הדבר הכי טוב הבא היה קיסרי והדבר הכי הכי טוב זה שבסוף הדרך היא החזיקה תינוק קטן ושלם והיא הייתה שלמה עם כל התהליך.

6. קיבלת מתנה מטורפת (באמת!), זו זכות גדולה ללדת: להיות שער של בת/בן אדם חדש לעולם הזה. הוא/היא בתוכך עכשיו ואת דואגת לכל הצרכים שלה/ו- עוד רגע שניכם תעברו מסע שבסופו תתחבקו והחיים ישתנו לבלי היכר. זאת זכות להיות מסוגלת ללדת, תעריכי אותה.

IMG_1544

הצטרפי לניוזלטר של אישווה

אהבת את הפוסט? מוזמנת לשתף

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך