10 החלטות חשובות לעצמי ולכן לשנת 2018

WhatsApp Image 2018-01-01 at 07.35.39

אני כותבת את כל זה בשבילי. החלטות שאני מחליטה לקראת השנה החדשה. ממבט מהצד, נראה שההחלטות האלה יכולות לדבר גם אליכן. מוזמנות לאמץ וגם להוסיף בתגובות. מה אימצתן? מה הייתן מוסיפות?

  1. את שווה יותר. שימי את המילים האלה בדיפולט של המוח שלך. כל פעם שהמחשבות נודדות לספקות, הקטנה עצמית או משהו כזה, חזרי לדף הבית – 'את שווה יותר'. לא מהפה החוצה. לא כדי לצאת ידי חובה. יש לי ולרוב הנשים שאני מכירה, נטייה להקטין את עצמנו, את הדעות שלנו, את הידע שלנו, את הערך שאנחנו מביאות לעולם. זה לא סתם, it's a man's world ולכן באמת באופן אובייקטיבי התרבות מקטינה הרבה מהעשייה של נשים ואנחנו כתוצר של התרבות מנציחות את זה. הגיע הרגע להכיר בזה ולשנות את הרגלי החשיבה. זה האנטיוירוס הפנימי- כל פעם שהמערכת מזהה מחשבות מורעלות על עצמך – "אני שווה יותר"!
  2. תפסיקי להתנצל. על זה שבחרת ללדת בבית, או ללדת בבית חולים, על זה שאת מגלחת שיער או לא מגלחת, על זה שאת אוהבת לק נצנצים סגולים או שלא שמת לק בחייך, על זה שאת נשארת בבית לגדל את הילדים, או שאת מנהלת קריירה תובענית ומגיעה הביתה בשעות מאוחרות. הבחירה שלך לגיטימית, כשאת שלמה איתה. מדהים בעיני כמה אנחנו כנשים מתנצלות, זו תכונה יפה, של הכרה ברגשות הזולת, של יכולת הכלה ובגרות לבקש סליחה או לבדוק בעדינות ועדיין, הגענו למצב של שימוש יתר. נסי להיגמל. לא לגמרי. כשאת באמת פוגעת או מגיעה למריבה, לבקש סליחה זה גדולה. בכל שאר הזמן, נסי בלי.
  3. תרשי לעצמך להרגיש. דיברתי עם חברה שילדה תינוקת בבית והבנתי שאנחנו חיות בתרבות שמאלחשת כאב, שמנסה להימנע בכל מחיר מכאב ושאולי זה המקור לחוסר שמחה או תחושת חוסר סיפוק שהתרבות המערבית משופעת בה. לא נותנות לעצמנו מקום לחוות כאב ופחד ואז גם לא חוות שמחה והתרגשות. בחוויה האישית שלי, כשהסכמתי להרגיש עצבות ופחד, החיים שלי השתפרו פלאים. זה לא נעים להרגיש את זה, אבל לנסות להילחם ברגשות האלה עושה כל כך הרבה יותר נזק. להסכים לפחד זה גם להסכים להתרגש. מאחלת לך להרגיש השנה.
  4. תעזי. אנחנו צריכות עוד פוליטיקאיות, עוד שופטות, עוד פרקליטות, עוד רופאות, עוד מנתחות, עוד מורות ומנהלות, עוד מנהלות עסקים, עוד יזמיות ועצמאיות בכל התחומים. העולם הזה זקוק ליותר נשים בשולחן מקבלי ההחלטות. ובשביל זה שווה להכיר את תסמונת המתחזה ולהבין שגם האנשים הכי מצליחים בעולם מרגישות ומרגישים לפעמים כמתחזות. במקום שזה ישתק אותך, פשוט תאמני את שריר האומץ שלך ותעזי, תזרמי עם זה. ממליצה בחום על הרצאת הTED הזאת על הנושא:
  5. תושיטי יד. לראות את הטוב בנשים סביבך. לראות את הטוב בנשיות ובתכונות נשיות. להושיט יד לאלו שקו הזינוק שלהן היה קילומטרים מאחורינו. מה זה אומר? להכיר במתנות שלנו ולהציע אותן לאלו שלא זכו במתנות האלה. יש לנו הזדמנות לעשות משהו עבור אחרות כל יום, ברגע שפותחות את הלב לזה, ההזדמנויות מגיעות. שווה להיות מוכנות להיענות להן.
  6. תדברי על כסף. תדרשי יותר כסף. תזמני שפע של כסף לחיים שלך. (ראי סעיף 1 – את שווה יותר)
  7. אל תתפשרי על החיים שלך. יש פשרות בחיים. אבל אל תתפשרי על החיים שלך. זה יכול להיות זוגיות שאת הולכת לאיבוד בה, עבודה שמשאירה אותך במקום, מערכת יחסים עם חברה שמורידה אותך למטה. לא טוב לך? את לא עץ. תזוזי! יש שיעורים שחשוב שתלמדי מכל דבר. מכל מערכת יחסים. יש רגעים של חוסר נוחות שגורמים לנו לצמוח ולהתפתח וזה חשוב. אבל לא כדרך חיים. אל תישארי במקומות שמקטינים אותך, ביחסים שמרעילים אותך. החיים האלה הם מתנה וחבל לבזבז אותה.
  8. תאהבי. אם את כבר במערכת יחסים ובוחרת להישאר בה, תאהבי. אל תנסי לשנות. אל תשתני בשביל אף אחדת. אבל תאהבי. ככה עם כל הפגמים. את עצמך ואת מי שאיתך. לא צריך לאהוב את הפגמים, לכולנו יש תכונות שמפעילות ומעצבנות, אבל לאהוב את המכלול, להפסיק לרצות לשנות אחרים. זה די מבאס לחיות עם משהיו שרוצה לשנות אותך. זו לא אהבה. אם את שם – תאהבי הכול. גם בעצמך…
  9. קחי בקלות. יש קשיים בחיים. לכולנו. כל הזמן. יש אובדן, יש בעיות בריאות, יש פגיעות שחווינו. יש דברים קשים אובייקטיבית. לא לזה אני מתכוונת. אני מתכוונת לדיוני פייסבוק שמאבדים פרופורציה, לכמות החדשות הרעות שמציפה אותנו, לתחושת חוסר האונים סביב כל זה. יש את תפילת השלווה שכדאי ליישם "אֵלִי, תֵּני בִּי אֵת הַשַּלְוָוה – לְקָבֵּל אֵת הַדְּבָרִים שֶאֵין בִּיכוֹלתִּי לְשַנוֹתָם, אֶת הָאוֹמֶץ – לְשַנוֹת אֵת אֲשֶר בִּיכוֹלתִּי ,וְאֵת הַתְּבוּנָה – לְהַבְדִיל בֵּינֵיהֶם." תבחרי את המאבקים שלך, זה המפתח לשימור אנרגיה. ועם מה שמצפה לנו, אנחנו חייבות לשמור על האנרגיה שלנו.
  10. תפרגני לך. בטיול, במסאז', בשמלה, לא משנה במה. פשוט תפרגני לך. את שווה את זה.

שנת 2018 התחילה! מי הייתה מאמינה? שנת 2017 טסה לי.

מאחלת לי להצליח ליישם וגם לכן –

יאללה, לעוף על החיים שלנו 🙂

בברכת שכל הנשים ירגישו שוות ויהיו שוות

Happy New Year Nashim Shavot

ערבה – אישווה

 

אולי תתענייני גם בקורס את שווה יותר – הקורס שיגרום לך להעריך את עצמך

הצטרפי לניוזלטר של אישווה

אהבת את הפוסט? מוזמנת לשתף

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *