גרות או עובדות ליד מתקנים של חברת חשמל ועברתן הפלה? אולי מדובר בתופעה

PikiWiki_Israel_46692_Architecture_of_Israel

בקבוצת אימהות בפייסבוק רווית קורן כתבה פוסט ושיתפה שעברה שלוש הפלות ברצף כדי לשתף, לאוורר ולהתייעץ. נשים הגיבו לה ומתוך התגובות עלתה תמונה מדאיגה ביותר, של תופעה שחשוב לי לתת לה במה כדי להבין את ההיקפים שלה. כך הן כתבו :

חלק מהפוסט המקורי שרווית שיתפה- "בשנה האחרונה עברתי 3 הפלות. ברצף. האחרונה לפני שבועיים. כולן הסתיימו בגרידה. עברתי המון בדיקות- לא נמצאה סיבה. אין לי מילים לתאר את מה שעבר ועובר עלי בשנה הזו. ברמה הנפשית, הזוגית, ההורית, במכלול היחסים שלי במקום העבודה, ומול כל מי שבא אתי במגע. כואב לי הלב, פצוע לי הגוף, אני מוצפת חרדות…."

ק' הגיבה לה כך- "לפני כחמש שנים גם אני עברתי שלוש הפלות ברצף. שלחו אותי לבדיקות ולא עלו על כלום. כשהלכתי לרופא שלי ד״ר ראובן ברק (רפואה סינית) הוא תשאל אותי לגבי המיקום של הדירה שלנו וסיפרתי לו שאנחנו גרים ליד חדר שנאים של חברת החשמל. כמובן שהגיעו לבדוק מהמשרד לאיכות הסביבה והכל היה תקין ואף היתה משפחה עם שני ילדים שנולדו בדירה ממש ליד, אבל הוא ממש התעקש שנעבור משם. כשעברנו משם נכנסתי להריון וההריון היה תקין לכל אורכו. זה כנראה סוג של מחדל שאף לא ממש בדק לעומק ואולי לאף אחד לא ממש אכפת אבל ברור שאני כותבת את זה עם דמעות בגרון למרות הזמן שעבר ולמרות הבן האהוב והמתוק שלי לעולם יהיו שלושת העוברים הזעירים בלבי."

וכאן זה מתחיל להיות מדאיג. רווית כתבה בתגובה: "בדומה לסיפור הזה אני עובדת ליד מתקן מתח גבוה של חברת חשמל שמספק אנרגיה לכל קריית הממשלה. וגם אצלי הגיעו לבדוק מהמשרד להגנת הסביבה והכל היה תקין. ויש לפחות עוד שתי נשים במשרד שלי שחוות קשיים דומים"

מדובר בקבוצה של כמה אלפי נשים ובמקרה, שתיים מתוכן עלו על קשר. זה רחוק מלהיות הוכחה לתופעה, אבל בהחלט מעיד על כך שהנושא מחייב בדיקה.

במידה וחוויתן משהו דומה נשמח שתכתבו כאן בתגובות או למייל של אישווה info@ishava.co.il .

הצטרפי לניוזלטר של אישווה

אהבת את הפוסט? מוזמנת לשתף

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *