מילדות בצל גילוי עריות למטפלת ומנחה זוגות מובילה בשוויץ – סיפורה של איימי גלעדי

38484124_1883297968638176_9032502169802113024_n

הכרתי את איימי גלעדי בסמינר לעסקים עם מנטורים מכל העולם שהתקיים במרץ האחרון. היא משוויץ, נשואה לישראלי, גרה בהרים ומובילה בתחום המיניות והזוגיות בשוויץ. כשהכרנו, חשבתי לעצמי שהייתי ממש שמחה להיות כמוה עוד כמה חודשים. התחברנו ישר. כשהיא סיפרה לי שהיא מגיעה לבקר בארץ ביקשתי ממנה שתעביר פה סדנה. לשמחתי הרבה היא הסכימה וביום רביעי הקרוב תוכלו לפגוש אותה בסדנה מעוררת חושים בשם-

HUNGRY FOR CONNECTION AND A DEEPER RELATIONSHIP? How to increase Connection, Trust and Playfulness in your Relationship!

לכבוד הסדנה ראיינתי אותה וגיליתי הרבה יותר לעומק כמה מדהים התהליך שהיא עשתה וכמה מתנות יש לה לתת לעולם ולנו. מוזמנות.ים להתרשם –

אז מה בעצם את עושה?

אני עוזרת לרווקותים וזוגות ליצור מערכות יחסים מהפכניות, חיים אינטימיים עם אהבה, אמון, משחקיות ארוטית. מה שאנחנו חולמות כשאנחנו ילדות, על הזוגיות הכיפית הזאת, הנעימה, שיש בה תשוקה, נוכחות וחיבור אמיתי. 

איך הגעת לזה?

כילדה חייתי בבית מתעלל, בין גיל 8-15 עברתי התעללות מינית ורגשית. ההתמודדות שלי הייתה לנתק לגמרי רגשות. עברתי גילוי עריות על ידי האבא החורג שלי. לא אמרתי שום דבר כי פחדתי שאימא שלי תשלח אותי לסבתא שלי. אבא שלי הוא דו – קוטבי מאובחן. בתור ילדה כשהיה קשה מדי בבית, אימא שלי שלחה אותי לסבתא שלי מרחק 120 ק"מ. אני חוויתי נטישה, בכיתי מדי יום שאני רוצה את אימא שלי. בגיל 8 אימא שלי לקחה אותי חזרה וזה היה עבורי גן עדן. כל כך שמחתי לחיות עם אימא שלי, היה לה חבר חדש, שהיה מאוד מאוד נחמד אלי. אף אחד בחיים שלי לא נתן לי תשומת לב כמו שהוא נתן. בזמן מסוים הוא התחיל לגעת בי וחצה את הקו. הוא היה כל כך נחמד אלי, שלא העזתי להגיד שום דבר. פחדתי לחזור לסבתא שלי ולהינטש שוב. הוא היה אונס אותי 3-4 פעמים בשבוע. לא אמרתי שום דבר לאף אחד. הדחקתי את הרגשות והשתקתי הכל. 

כשהייתי בת 15, אימא שלי חשבה שאני נערה צעירה והיא רצתה לבדוק אם כבר שכבתי עם גבר. היא כל כך גרועה בתקשורת ישירה, שהיא המציאה סיפור שלם. על אישה שקוראת בטארוט שאמרה שאני בהריון. פשוט כדי שאני אגלה לה אם כבר קיימתי יחסי מין. זה היה טריגרי כל כך עבורי. הייתי בטוחה שאני בהריון ואמרתי לה את האמת. באותו הזמן היה לה תינוק אחד והיא הייתה בהריון מתקדם (8 חודשים) ממנו. זה היה כמו פצצה שהתפוצצה בבית וניפצה הכל ואני חייתי בגיהנום. אימא שלי הייתה כל כך בדיכאון שהיא רצתה להרוג את עצמה את האחים הקטנים שלי. שמעתי אותה אומרת את זה בטלפון.

חייתי עם כל כך הרבה אשמה ובושה. הייתי לבד לגמרי. לא הייתה לי שום תמיכה רגשית, פיזית או כלכלית. אימא שלי האשימה אותי כי לא אמרתי לה לפני. והיא אמרה לי מפורשות שאם האחים שלך יגלו אי פעם זה יהיה יום גרוע עבורך.

החלטתי שאני רוצה לגדול ולהצליח. הדחקתי עמוק. התמקדתי בבית הספר, היה לי חשוב ללמוד כמו שצריך. חשבתי שזה מה שיגרום לי להצליח. שזה מה שישחרר אותי. נולדתי בבלגיה ושם סיימתי לימודים כאדריכלית. התחתנתי. הייתה לי קריירה משגשגת. היו לי כל מה שחשבתי שיגרום לי להצליח. אבל הייתי אומללה. החיים האינטימיים שלי היו בבלאגן. כל מה שראיתי בבית היו מערכת יחסים מתעללות, אז זה מה שיצרתי ושחזרתי עם בעלי.

הכאב פשוט שיחזר את עצמו.

ברגע אחד החלטתי שחלאס. אני הולכת לתקן את החיים שלי. אני הולכת ליצור לעצמי מערכת יחסים אמיתית, כנה ובריאה. אני לא אהיה שבויה של הסיפור חיים שלי יותר.

עזבתי את העבודה כאדריכלית וטיילתי בעולם, לונדון, אמריקה, איי פיג'י, פולין, ספרד, אוסטרליה, הלכתי למיטב המנטורים והמומחים בעולם, לסדנאות וריטריטים כדי למצוא את הדרך להחלים. זה היה מסע עמוק של החלמה וריפוי וכשהרגשתי שאני הצלחתי, הבנתי שהמשימה שלי  בחיים היא לעבוד בתחום הזה ולעזור לאחרים בריפוי שלהןם.

לא בהכרח צריך להיות עם טראומה קשה כמוני, גם לאנשים 'נורמלים' יש המון בעיות עם מיניות ואינטימיות. מחקרים מראים שבכל העולם, אנשים מחפשים אינטימיות, קירבה ומערכות יחסים עמוקות. ויש כזה טאבו נוקשה לגבי אינטימיות. 11 שנים שאני גרה בשוויץ ושם קיבלתי את ההסמכה כפסיכו-סקסולוגית. אני מטפלת בזוגות וגם ביחידים.ות כדי להגיע למערכות יחסים מהפכניות.

מאיפה מתחילות בכלל?

הצעד הראשון הוא החיבור לעצמי. כדי להצליח להתחבר לבן/בת הזוג באמת, צריך לדעת מי אני. לכולנו יש זהות שהיא החוזקה שלנו, אבל בזוגיות אינטימית, אנחנו צריכות לשחרר את הפאסדה. להיות באמת מי שאני, להביא את עצמי באמת לידי ביטוי. א.נשים רבות לא יודעות באמת מי הן. בסדנה הקרובה ביום רביעי אנחנו הולכות לעסוק בדיוק בזה. 

  • שלושת הפחדים המרכזיים שמונעות ממך ליצור את מערכת היחסים שאת משתוקקת לה
  • נעשה אבחנה בין מערכת יחסים רגילה למערכת יחסים מהפכנית
  • ארבעת העוצמות הנלוות לחיים במערכת יחסים מהפכנית
  • מדיטצית לב פתוח שגורמת לך להתחבר ללב שלך ולפתוח אותו גם אם יש צלקות עבר
  • טקס חיבור שאפשר לעשות עם בן/בת זוג או עם משהו/י שאת/ה לא מכיר/ה, כדי להראות כמה קל ופשוט ליצור קשר וחיבור אנושי
  • 5 מימדים למערכת יחסים מהפכנית

מה הדבר הכי חשוב?

פריצת הדרך הכי גדולה היא כשא.נשים מתחילות להבין שמערכת יחסים בריאה היא לא לחפש לרצות את השני, אלא להתחבר מתוך האמת שלך. רוב הזמן, א.נשים מאוד מתוחות לגבי להגיד את האמת, להיות באמת מי שהןם. זה נותן חופש ואושר גדול להתחבר מתוך מי שאנחנו.

יש לי המון דוגמאות מאנשים שקרו להם פריצות דרך. אבל הדוגמה הכי טובה היא על עצמי. כשאני הצלחתי ליצור מחדש מערכת יחסים טובה עם אימא שלי, שהייתה לי איתה מערכת יחסים גרועה, זו הייתה פריצת דרך גדולה בחיים האינטימיים שלי. המערכת יחסים הזאת כל כך תקעה אותי וכשהייתה שם פריצת דרך, זה שחרר אותי גם בתוך הזוגיות.

טסתי לאימא שלי, אמרתי לה שאני הולכת לגלות לאחים שלי מה קרה, היא הייתה המומה. לא הבינה מאיפה נפלתי עליה. הסברתי לה שהם המשפחה היחידה שיש לי ואני רוצה להיות פתוחה וכנה איתם. התעקשתי שנספר את זה ביחד, שהם לא יהיו לבד ושלא יהיו חזיתות שונות וסיפורים שונים. מאותו רגע יש לי מערכת יחסים מדהימה עם אימא שלי.

העובדה שעמדתי על שלי, שהייתי פתוחה, שהפסקתי לרצות אותה ושקיבלתי הכרה בסיפור שלי ובמי שאני ומה שעברתי. זה נתן לי את הכוח להיות עצמי, להוריד את הבושה מעצמי, מהגוף שלי ומהיותי יצור מיני.

מוזמנות ומוזמנים לסדנה של איימי גלעדי ביום רביעי 8/8/18 בשעה 19:00 במיינדספייס בתל אביב – לפרטים והרשמה לחצו כאן

הצטרפי לניוזלטר של אישווה

אהבת את הפוסט? מוזמנת לשתף

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *