אף פעם אל תקבלי לא כתשובה סופית מול מערכות ביורוקרטיות! על תושייה וצדק

דניאל אור בהרצאה

את דניאל אור הכרתי דרך קבוצת אימהות בפייס. לדניאל יש סיפור חיים קשה מאוד, היא משדרות אם חד הורית לשלוש בנות מתוקות, יצאה ממערכת יחסים מתעללת, הייתה בעצמה בתור ילדה באומנה ומסגרות לנערות חוסות. משהי שבקלות הייתם יכולות לקרוא עליה בעיתון כעוד אישה שנרצחה (כתבתי עליה בהרחבה כאן). אבל לא רק שהיא לא שם, היא לגמרי בנתה את עצמה בעצמה. לצערי, היא עכשיו במצב רפואי מורכב מאוד, צריכה לעבור ניתוח בעמוד השידרה בסוף החודש, מה שעצר את לימודיה והשבית אותה כמעט לגמרי (סובלת מכאבים קשים וקושי להתנייד). עכשיו תקראו את מה שהיא כתבה ותבינו כמה גדולה ההשראה שהיא האישה הזאת, לכל אחת ואחד מאתנו (בסוף הפוסט יש אפשרות לעזור כלכלית לדניאל) :

“כשהתחלתי את התואר, בדיוק ביום בו נפתחה המערכת ונערך יום ההרשמה – המערכת הייתה סגורה בפני. אפילו שנכנסתי ללמוד על מלגה מלאה בגלל מצב סוציו-אקונומי נמוך, חויבתי בתשלום של 2500 שקל כדי לקבל את הזכות לבחור מערכת ולהתחיל ללמוד. סירבתי לקבל זאת (מן הסתם, אין לי את הכסף) והתווכחתי עם מישהי ממדור שכ”ל עד שאמרה לי שזה מה יש ומישהי באותו מצב כמו שלי וויתרה על הלימודים והלכה הביתה בדיוק לפני שאני נכנסתי. התעצבנתי והבטחתי לה שתוך 7 דקות על השעון היא תקבל הוראה מגבוה לפתוח בפני את המערכת ובביטחון מלא (שאלוהים יודע מאיפה, כי לא היה לו ביסוס) אמרתי לה שתתחיל לספור.
משם רצתי למחלקה למשפטים ולדיקן הסטודנטים. 6 דקות ו-48 שניות והיא קיבלה טלפון לפתוח לי את המערכת.
חזרתי אליה והיא – כולה פליאה ותדהמה! ביקשתי ממנה להתקשר למי שהיא שלחה הביתה ולומר לה שתגיע ותפנה לדיקן לבקשת עזרה. היא אמנם רק עושה את התפקיד שלה, אבל ראוי להגדיל ראש ולא לשבור לרסיסים לאנשים את החלומות שלהם. אותה עובדת חברה שלי היום 🙂
היו עוד המון מצבים בחיי שבהם סירבתי לקבל את המציאות כפי שהוצגה לפני. המשפט ששבה את לב דיקן הפקולטה שלי בראיון היה שהדבר שמאפיין אותי הכי חזק זה שאני לא מוכנה לקבל את המציאות כפי שמציגים אותה בפני, אם היא לא טובה לי. יש לי פטיש בלתי נראה שבעזרתו אני מפלסת לי את הדרך למציאות שאני רוצה/מייחלת לה.


פנו אליי היום שלוש נשים שסובלות מכאבי גב שמקרינים לרגליים ונמצאות בערך איפה שהייתי לפני חודש וחצי. כאבים עצביים זה דבר שהשטן ברא. סמכו עליי בעניין הזה.
חלקן בלי אישור מהקופה לביצוע בדיקות, חלקן נתקלו במנתח הפחדן שניסה להפחיד אותן לגבי הניתוח ושלח אותן לחיי סבל, חלקן זוכות לזלזול בכאב שלהן תוך אמירה שהן צריכות ללמוד לשלוט בו (אותו דבר נאמר גם לי בתחילת הסאגה), חלקן ממתינות לראות רופא מומחה כי התורים רק לעוד 4-5 חודשים במקרה הטוב (אלה גם התורים שאני קיבלתי). כולן ניסו להבין איך הגעתי למומחה כל כך מהר ולקביעת ניתוח. המומחה עצמו היום שאל בפליאה איך הצלחתי להגיע אליו כל כך מהר.
למזלי ולמרבה הפתעתי, יש המון (!!!) א.נשים שאני חשובה להם.ן. והשתמשתי בקשרים שלהם כדי לקדם את התור עבורי אבל חוץ מזה גם עשיתי בעצמי דברים לא שגרתיים. פניתי למנתח עמוד שדרה דרך עמוד הפייסבוק שלו בערב שישי, או למומחים דרך מיילים, או שליחת פקס עם הפנייה שלי לבדיקת M.R.I תוך כתיבת בקשה אישית שאני סובלת ומפוחדת מאוד ואשמח אם יוכלו לקבוע לי תור הכי מוקדם שאפשר ואני כבר אדאג לטופס 17 מתאים (קבעו לי תור ליומיים לאחר מכן), ירייה לכל הכיוונים. כך אגב, גם הצלחתי למצוא מימון לחצי מעלות שיקום הפה שעברתי לפני כמה שנים אחרי ההתעללות של האקס שלי (שלחתי מכתב בקשה אישי לכל עמותה שקיימת בארץ מתוך מחשבה שלפחות אחת תבוא לקראתי).
אבל לא כולם בעלי תושייה כמו שלי. תושייה שזכיתי בה בעקבות סבל רב ובכל זאת, תושייה.
אותה אישה במכללה לא הייתה לומדת, ואותה אחת שהרופא נזף בה שהיא צריכה ללמוד לשלוט בכאב הייתה מרגישה שמשהו בה לא בסדר – (גם אני רק חיפשתי שמישהי תגיד לי – וואלה את צודקת ואת בסדר. זה באמת כואב מוות) הרופא הזה באמת גרם לי להרגיש שאני לא בסדר שאני לא מצליחה לשלוט בכאב.
עצוב לי שהעולם שלנו מתנהל כמו שהוא. עצוב לי שצריך בכלל תושייה כדי שלמישהו בדרגים שמשפיעים יהיה אכפת...
ומרגישה ברת מזל עד מאוד. על הא.נשים שאיתי ולצידי, אפילו שחלקם מכירים אותי רק דרך מילים וזה מרגש אותי עד דמעות 
אני מאחלת פשוט לכל אדם באשר הוא לזכות כמוני. לא לעבור את המסע המפרך שלי בחיים חלילה, אלא לזכות בתמיכה ובנורות הדולקות שיש לי בעתות מצוקה.”

אם הבנתןם את הערך שיש לאישה הזאת, אשמח שתעזרו לה לעבור את התקופה הקשה הזאת. היא חיה על הבטחת הכנסה ובגלל שלא יכולה להגיע לחתום, יש כרגע עיכוב של זה, במקביל מנסה להגיש מסמכים לקצבת נכות. אבל כידוע הביורוקרטיה לוקחת המון זמן ובינתיים היא אחראית לשלוש ילדות בלי הכנסה.

לתמיכה בדניאל אפשר להעביר כסף ישירות לחשבון בנק – 

בנק הדואר (09) סניף 001 חשבון מספר 20872257 על שם דניאל אור.

הפוסט המלא על חייה של דניאל אור כאן

הצטרפי לניוזלטר של אישווה

אהבת את הפוסט? מוזמנת לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *