10 מחשבות שמטופלת פוריות לא אמורה לכתוב

20180304_102958

אז האיש שלי ואני מנסים בשלוש+ שנים האחרונות להביא עוד ילד.ה לעולם, אחות לילדה המהממת שכבר יש לנו. היא בת 4. היא הגיעה אחרי שנתיים של ניסיונות והפלה באמצע, אבל בלי שום התערבות רפואית. כשהיא הייתה בת שנה חשבנו שנתחיל לנסות וכשזה יקרה, זה יקרה. אחרי שנה חשבנו לנו שאם זה לא קרה עד כה, אולי כדאי שננסה לתת לזה פוש ונהיה יותר מודעים, עם התכווננות, מעקב ביוץ וכאלה וזה יגיע. עם הזמן הבנו שאנחנו זקוקים לחיזוק ופנינו גם לרפואה אלטרנטיבית והתחלנו דיקור. שנה אחרי הבנו שאולי יש בעיה. פנינו לרפואה. עשינו בדיקות.

כך הגענו למרפאת פריון. כמה מחשבות ממטופלת פריון בחצי שנה האחרונה:

1. בחודש הראשון למעקב זקיקים טכנאית האולטראסאונד לא הייתה ובדקו אותי רופאים. יש הבדל עצום בין נשים לבין גברים כשהם דוחפים לך משהו בין הרגליים. הגברים צריכים שתפשקי רחב יותר, הם תוקעים את המוט חזק יותר כאילו למצוא את דפנות הרחם שלך. לא כולם.

2. תכלס, טכנאית האולטראסאונד הראשונה אחריהם עשתה את זה כל כך בעדינות שזה היה כמעט מחרמן.

3. זו הרגשה די מאעפנה לראות עוד משהי שהגיעה גם בחודש אחרי. אבל ההרגשה הכי מאעפנה היא להיות זאת שמגיעה גם חודש אחרי.

4. הזרעה זה שם נוראי. פונה מפה לאקדמיה ללשון העברית, בטוח אפשר לחשוב על משהו טוב יותר.

5. יש רגעים שבהם האחות לא מוצאת לך וריד ואת מצטערת על הרגע שהיית ראשונה על הבוקר.

6. יש רגעים שהחיוך והגישה הנעימה של האחיות מציפה בך אהבה והערכה כזאת שבא לך להתחתן איתן.

7. זה ששבוע לפני ביוץ דוקרים אותך, מוציאים לך דם ועוקבים אחרי הזקיקים שלך בעזרת מוט שחודר אליך. זו לא החוויה הכי מחרמנת. כן, למרות סעיף 3.

8. טיפים לטכנאי.ות אולטראסאונד או רופאותים– לא חייבות להוריד מכנסיים בשביל לבצע בדיקה, זה חוסך זמן ותכלס יותר נעים. אורות מעומעמים זה באמת מה שנשים צריכות במצב הזה. אפשר לעמעם את שאר הקליניקה מבחינתי. הגישה הטובה שלכןם, העוד דקה של הסברים והחיוך והעידוד הם קריטיים ועושים הבדל סופר משמעותי.

9. עשינו שתי הזרעות עד כה*. בראשון היה רופא, טכני, החדיר את הזרע, תכלס הכאיב לי וגם נוצר דימום, אמר בהצלחה וביי. לעומת ההזרעה השנייה שהייתה עם רופאה מקסימה. היא קיבלה אותנו, הזמינה את האיש שלי לעמוד לצידי. עודדה אותנו ואמרה שהנה זה מצליח. אמרה כמה שחשוב שאנחנו נאמין ונהיה רגע ביחד ברגע של ההזרעה. כשעשתה את ההזרעה הצחיקה אותנו ויצרה אווירה קלילה ונעימה. היא התייחסה אלינו כמי שנמצאים ברגע של היווצרות תינוק ולא כעוד מספר בתור שצריך לתקתק. שני המקרים לא הסתיימו בתינוק.ת ועדיין ההבדלים היו תהומיים.

10. מרפאות נשים יש בהן משהו טריקי. מצד אחד מטופלות פריון שמשוועות להריון ומצד שני, הריוניות במעקב. שילוב מורכב ולא פשוט לאלו שכל כך כמהות כבר להריון לשבת ליד הריוניות בפועל.

מאחלת לכל הנשים המשתוקקות להיות אימהות, הריון קל ובריא במהרה בימינו. חיבוק גדול היישר מהתור למעקב זקיקים.

*מאז שזה נכתב עשינו עוד 3 הזרעות (מי סופרת), פשוט לקח לי זמן לאזור את האומץ לפרסם את זה… בתמונה, אני מחכה בתור ומעסיקה את עצמי בצורה בוגרת 🙂

(לכל המגיבות.ים – אני לא צריכה רחמים, עצות או הפניות למרפאה כזאת או אחרת, אני כן צריכה – הזדהות, אהבה, אמונה, חיבוקים)

הצטרפי לניוזלטר של אישווה

אהבת את הפוסט? מוזמנת לשתף

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

תגובה אחת

  1. אהובה אחת ,אני רק אומר שזוג כזה מדהים שכמותכם חייב בשבילנו להביא עוד ילד אחד לפחות לעולם. ככה הוא יהיה יותר טוב. אז סליחה על האחריות הקוקלטיבית שאני מפילה עליכם , זה בטח מספיק קשה גם בלעדיה אבל …מצד שני בגלל שזה ממש חייב זה בטוח גם יקרה. נשיקות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *