חמשת הדברים שלמדתי מסדנת תנועה על אהבה עצמית ומתכון ללביבות טבעוניות מושלמות

אחיות נפש

התחלתי את #אתגר_אהבה_עצמית31 לכבוד יום ההולדת שלי בשבוע שעבר. הרעיון הוא 31 ימים של התעסקות באהבה עצמית, כדי לסגל הרגלים חדשים ובריאים ושנה החדשה.

ומדהים איך הדברים כמו קורים מעצמם. באופן מפתיע חברה קפצה לבקר והציעה לי להצטרף אליה למפגש אימפרוביזציה בתנועה של אודי עוז. לא ידעתי על זה כלום והנה מצאתי את עצמי בחלל יפהפה, הפגודה (בכפר איזון-שדות ים), במזג אוויר סוער וגשום, רוקדת. ובמקרה המפגש עסק באהבה עצמית, במי זו האני האטרקטיבית, איך אני רוקדת, מה אני משדרת, איזה תכונות מגולמות בתנועות ובמי זו האני הלא אטרקטיבית, איך אני רוקדת, מה התנועות והתחושות בגוף, מה זה משדר.

חמשת הדברים שלמדתי מסדנת תנועה על אהבה עצמית:

  1. האטרקטיבית שלי היא נועזת וסקרנית. היא בטוחה, תופסת את מקומה במרחב, זקופה ומלאת תשוקה לחיים, היא אומרת כן לחיים.
  2. הלא אטרקטיבית שלי היא מפוחדת ובבלימה מתמדת. היא מסתתרת, מקטינה את עצמה, לא מצליחה להישמע, לא רוצה לעורר הדים, היא יוצאת מנקודת הנחה שהכל לא (לא יתאים, לא יפה, לא יצליח…).
  3. קל לי ממש לעוף על עצמי בחדר מלא אנשים שעפים על עצמם, כשאני צריכה לרקוד מול קהל אני מתחילה להתאים ולהקטין את עצמי. אני מתחילה לצמצם, לחשוב מה חושבים, איך כל תנועה נראית, לחפור לעצמי את הראש. כשסיפרתי לאיש שלי על החוויה, הסברתי לו שזה כמו המבטא שלי באנגלית. יש לי מבטא אמריקאי כמעט מושלם. כשאני מדברת עם אמריקאים זה במבטא שלהם. כשאני מדברת עם הודים זה במבטא הודי-ישראלי. יש בי משהו מאוד רגיש למי שמולי, לחוויה שהוא/היא עוברים, רצון להסתכל בגובה עיניים, גם אם זה אומר להנמיך את הגובה שלי. לא נעלתי עקבים כנערה כמעט, כי הבנתי שרוב הבנים נמוכים ממני ככה וזה גרם לי לכופף את הגב כדי שלא ירגישו לא בנוח. כמה עקום זה?
  4. הגוף הזה שלי הוא מתנה. תנועה זו שפה נוספת שאני כמעט לא מתרגלת. ועדיין הגוף שלי מרגיש טבעי ובבית. מתמסר לקצב, לשיעור, לאתגר הבא. מסמנת לי את הרצון לעסוק בזה יותר.
  5. להקיף את עצמי במי שמסתכלות/ים עלי באהבה. החברה הזאת שהביאה אותי למפגש היא אחות-נפש כזאת. את התרגיל האחרון עשינו יחד. זה הבהיר לי כמה אהבה עצמית קשורה גם לאוהביך. כמה אנחנו זקוקות למראות אוהבות מסביבנו, שיקרינו לנו חזרה את כל מה שאהוב בנו, כשאנחנו שוכחות. אמרו את זה הביטלס טוב ממני:

ולגבי הלביבות הטבעוניות? הכנתי עכשיו והן מושלמות וקלות להכנה, ואני סתם מקדמת טבעונות כי זו תזונה בריאה ומלאת חמלה,

המתכון רווי שמן ולא מתיימר להיות בריא, למרות שבוצע עם קמח כוסמין ויצא נפלא

המתכון כאן- תבלו!

לביבות על המחבת
לביבה חמה ומתוקה (וטבעונית)

חג מלא אור ואהבה

(סיכום יום 7 באתגר)

פספסת את הפרקים הקודמים? אפשר להשלים 🙂

פוסט יום הולדת ואתגר אהבה עצמית 31

חמשת הדברים שלמדתי מבת השלוש שלי על אהבה עצמית

הצטרפי לניוזלטר של אישווה

אהבת את הפוסט? מוזמנת לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *