מה פמיניסטיות רוצות מגברים בעצם?

%d7%aa%d7%9e%d7%99%d7%9b%d7%94-%d7%92%d7%91%d7%a8%d7%99%d7%aa

מזה זמן שאני רוצה לכתוב פוסט על העוולות הנוראיות שהפטריארכיה מעוללת לגברים. על דברים שמכאיבים לי בלב כשאני חושבת על החינוך שלנו לגבריות. כתבתי כמה פעמים ונתקעתי.

השבוע חל יום המאבק נגד אלימות כלפי נשים וכתבתי פוסט זועם על שתיקת הגברים ועל כך שצריך לשנות את השם של היום ליום המאבק באלימות גברית. בעקבותיו חבר שאל אותי, 'אבל מה אתן רוצות שנעשה? נשים כבר אמרו לי שאני לא יכול להיות פמיניסט ולא יכול להבין את השקפת העולם של נשים ולא להסגביר להן מה לעשות' אז עם כל הסולידריות, מה באמת אנחנו רוצות מגברים? אמרתי לו שהוא צודק ושאני אנסח תשובה.

הערב יצא שהיה לי ערב פנוי ושוטטתי בקבוצה המומלצת 'סרטים משני תודעה' כדי למצוא סרט שווה לצפייה.

ראיתי קישור לסרט שמופיע ביוטיוב ולחצתי עליו מבלי לדעת במה מדובר. הסרט נקרא 'המסכה שאתה חי בתוכה' והוא סרט חובה שענה לשאלות האלו בצורה מדהימה. הסרט מדבר על החיברות של בנים לגבריות וכמה אלים וכוחני זה להיהפך לגבר בתרבות המערבית. לפעילות הפמיניסטיות הוא אולי לא יחדש הרבה, אבל בהחלט יעשה סדר. למי שנראה לו שהעולם אחלה בחלה ותפקידי המגדר בסדר וככה הם גברים וככה הן נשים, זה ייתן חתיכת כאפה. ולכל אלו שלא מתכוונים להקדיש לזה שעה וחצי של צפייה (וחבל), אסכם עבורכם את ההיילייטס :

"אם לא בכית אף פעם, יש מלא רגשות שתקועים בתוכך", אומר ילד בן עשר בתחילת הסרט וקולע ישר לעיקר

החינוך לגבריות כיום בחברה האמריקאית:

  1. גבריות = אתלטיות
  2. גבריות= כסף, הצלחה
  3. גבריות= כיבוש מיני

המלכודת התרבותית הגדולה היא שמחנכים בנים לדחות כל מה שנשי ולזלזל בנשים ואז מתפלאים שגברים לא רואים נשים כאנושיות ושוות ערך.

הקצנה של המודלים של נשיות וגבריות מביא לזה שנשיות= אמפתיה, רגשות, מערכות יחסים ואינטימיות וכך ככל שבנים מתבגרים הם מאבדים אינטימיות בחברויות שלהם עם גברים אחרים, ולומדים שאין לגברים צורך בחברות אינטימית- רק לנשים. מוביל לצריכת אלכוהול וסמים מוגזמת כדי לאפשר להם לרכך את המחיצות ולדבר על רגשות.

בשביל בנים בארה"ב התאבדות היא סיבת המוות השלישית, שיעורי ההתאבדות נוסקים בשלב החיברות שבו מוציאים את לקסיקון הרגשות מהמשוואה:

%d7%94%d7%aa%d7%90%d7%91%d7%93%d7%95%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%91%d7%a0%d7%95%d7%a2%d7%a8

מחקרים מראים שבשבוע בן ממוצע באמריקה צופה 40 שעות בטלוויזיה, משחק 15 שעות במשחקי וידאו וצופה שעתיים בפורנו. נתונים אלה ביחס ישיר לשיעור העולה של אלימות בקרב נערים ולעלייה בתקיפות המיניות בגיל הזה.

רכישה של גוף נשים בין אם און ליין ובין אם במציאות יוצרת נורמליזציה שמאפשרת לנערים וגברים לדה-הומניזציה של נשים.

ילדים שעברו התעללות/הזנחה צפויים פי 5 לבצע פשע.

ועכשיו לנתונים המדהימים באמת שמתחברים בדיוק לפוסט שכתבתי על כך שצריך לשנות את השם ליום המאבק באלימות גברית:

99% מהרציחות בארה"ב נעשות על ידי גברים, 94% מהרציחות של מעל 4 אנשים נעשות על ידי גברים, שרובם מתחת לגיל 25!

אחד משישה בנים חווים תקיפה מינית, הם לא יכולים לדבר על זה, או על בריונות שהם חווים, מה הפלא שהם נהיים אלימים ודיכאוניים?

בנים פצועים הופכים לגברים פוצעים. והשאלה האמתית היא, איך מחברים מחדש את הראש ללב?

גברים יקרים, רוצים לעזור למאבק? 

  1. תדברו על הרגשות שלכם
  2. תיצרו קשרים אינטימיים
  3. תאפשרו לילדים שלכם ולילדים סביבכם לבכות ולהביע רגשות
  4. אל תהיו סובלניים כלפי זלזול בנשים ונשיות והחפצה
  5. תחנכו את הדור הבא לשוויון מגדרי- למען הבנות והבנים שלנו

תחברו בחזרה את הראש ללב, את הגברי לנשי, תאהבו את הנשיות שבכם ותעריכו את הגבריות שבנו ותפנימו שכולנו על הספקטרום הנפלא הזה של מגדר.

שיהיה לנו בהצלחה…

 

הצטרפי לניוזלטר של אישווה

אהבת את הפוסט? מוזמנת לשתף

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

תגובה אחת

  1. היום לשמחתי בארץ פוגשת יותר ויותר גברים שמדברים על רגשות, שבוכים שלא מנסים להיות מאצ׳ו. וההיפך נשים שלא מתביישות ללחוץ יד אמיצה או כמו שאומרים ׳לחיצה גברית׳ לקחת החלטות ולבצען בלי להביט ימינה ושמאלה ולהיות נשים עוצמתיות בלי לוותר על הנשיות שלהן. מי ייתן וכך נמשיך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *