בקשה מהחברה השמנה שלך: מה אני צריכה כשאנחנו מדברות על הגוף שלנו

TOM

“אני צריכה שתנסי לאהוב את עצמך אם את מתכוונת לאהוב אותי”, קראתי את המילים שתום הורוביץ לוין תירגמה בפרופיל שלה (התמונה מתוך הפרופיל) מהכתבה הזאת. לקרוא ולהפנים:

“אני צריכה שתקשיבי.

אני צריכה שתאמיני לי כשאני אומרת לך מה קורה.

אני צריכה שתגידי את המילה “שמנה”. עלי.

בגלל שאני שמנה. אני במידה 54.

שמנה כל כך שברוב החנויות אין את המידה שלי. שמנה כל כך שכמה רופאים יסרבו לראות אותי. שמנה כל כך שכשאני עולה על מטוס, הדם קופא לי בעורקים, מהפחד שהם עלולים לבעוט אותי החוצה, ללא החזר כספי, או לחייב אותי פעמיים, ואז אני אצטרך להסביר לחברים, לעבודה, למשפחה שלי למה אני לא יכולה לצאת לטיול.

כל דיון על גופים – אם בתקשורת או בין חברים – הוא על איך להימנע מהגורל הנורא של להיראות כמוני. אני צריכה אותך שתשמעי שכל הדברים הכואבים האלה קורים כל הזמן.

אני יודעת שקשה לדבר על הדברים האלה. אבל כשאני מדברת על שומן, אני לא מדברת על רגשות או הערכה עצמית או בעיות דימוי גוף או כוח פנימי. אני מדברת על הצורה שבה החברה מתייחסת אליי ולמי שנראים כמוני. אני זקוקה לך שתודי שיש לשתינו חוויות שונות כי אני שמנה.

אני זקוקה לך שתתחשבי במי שאת מדברת איתה. כשאת אומרת שאת שונאת את הגוף שלך בגלל שאת כל כך שמנה, או כי את מפחדת שאת משמינה, או כשאת אומרת שלא היית צריכה לאכול ארוחת צהריים או קינוח, או כאשר את מכריזה בהחלטות שלך לשנה החדשה שאת רוצה להוריד 5, 10, 25 קילו, את אומרת שאת לא רוצה שהגוף שלך יהיה דומה לגוף שלי.

הרגשות שלך הם אמיתיים ונכונים ותקפים ועדיין לא צריך להגיד אותם לאדם שמן.
אני יודעת שכל אחד ואחת מאיתנו מושפעים מביוש גוף, שכל אחת חשה תרעומת חזקה ואמיתית על גופה. אני עדיין צריכה שתפסיקי להנציח את ביוש הגוף, במיוחד כאשר מדברים עליך. שום כמות של אזהרות לא עושה את זה פחות כואב עבורי. אני צריכה שתדעי שאני לוקחת את זה באופן אישי כי זה אישי.

אני צריכה שתדעי שאני משקיעה מאמצים רבים כדי לטפל ברגשות של כולם כשאני מדברת על להיות שמנה, וכי, בשבילי, השיחות האלה קורות מדי שבוע ולפעמים מדי יום והרבה אנשים צריכים הרבה תשומת לב וטיפול רק כדי להיות מסוגלים לשמוע את מה שאני צריכה מהם. לפעמים אני מתעייפת, מתוסכלת, או כועסת על העבודה הרגשית שנדרשת רק כדי להכין את הסובבים אותי לשמוע אותי מדברת על מי אני ומה אני צריכה.

אני צריכה שתדעי שכשאת מדברת בזלזול על הגוף שלך, ואז את אומרת “אבל לא את, את יפה!” המחמאות שלך לא אמינות. אם את מבקרת את הגוף שלך, ולאחר מכן מחמיאה לי, אני זוכרת איך את מדברת על שנינו. אם את חושבת ששומן הגוף שלך דוחה, משתמע שאת סולדת גם משלי. אני יודעת שאת מתכוונת לדבר על עצמך. אני צריכה שתדעי שאת גם מדברת עלי.

אני צריכה שיהיה אכפת לך ממני מספיק כדי לצאת מאיזור הנוחות שלך. אני צריכה שתצטרפי אליי לרגע לאיפה שאני חיה כל יום.

אני צריכה שתנסי ללמוד לאהוב את העודף השופע של הגוף שלך. תני לו לגדול פרא, פראי כמו שילדים אוהבים. לאהוב את הגוף שלך כמו שהוא, מקיים אותך, מחמם אותך, מתאמץ כל כך רק כדי שלא תיפגעי. המטרה היחידה של הגוף הזה היא לדאוג לך. אני צריכה שתנסי לאהוב את הגוף שלך אם את מתכוונת לאהוב אותי.

אני צריכה שתזכרי את מה שאת יודעת מפמיניזם: כי להאשים אנשים על הטרדה שהם חווים זו לא תמיכה וזה לא יעיל. שאנחנו מטילות ספק במסרים חברתיים ומערכות חברתיות כוחניות שרוצות להכתיב לנו מה מותר ואסור שהגוף שלנו יהיה. כמו שהיסטריה הייתה בעיה בריאותית חמורה מאוד בעבר, ששימשה להכפיש ולהקטין מהחוויות של נשים שסירבו לציית.

אני צריכה שתזכרי את מה שאת יודעת על צדק כלכלי: מוסר עבודה אינו ערובה להצלחה או עושר בגלל המערכות הפועלות נגדנו. ולא ניתן לייחס את העוני של עובדים עניים למוסר עבודה נמוך יותר מכפי שאסור לנו לייחס הטרדות ועלבונות כלפי אנשים שמנים להערכה עצמית נמוכה או כוח רצון חלש.

אני צריכה שלא תשכחי את ערכי הצדק החברתי שלך כשאני מספרת לך על החוויה שלי.
אני צריכה שלא תמחקי את החוויות שלי.
אני צריכה שתדעי שגם עם כוונות טובות, את עדיין יכולה להזיק.

אני צריכה פחות אמפתיה ויותר סולידריות. פחות רחמים, יותר כעס. פחות תנחומים; יותר פעולה.
אני צריכה שתפסיקי לנחם אותי.
אני זקוקה לבעלת ברית.
כשאת שואלת אותי מה אני צריכה, ואני אומרת לך,
אני צריכה שתנסי!”

 

לקריאת הטקסט המקורי לחצו כאן

קיימת קבוצה פעילה ומכילה של פמיניזם שמן שהיא מרחב פמיניסטי בטוח לנשים שמנות, ורק להן. הקבוצה לא מיועדת לנשים מלאות ושמנמנות לא בנות ברית ולא גברים. לקבוצה יכנסו נשים עם יותר מ20 קילוגרמים עודפים ו/או BMI מעל 30 ו/או במידה 46 ומעלה, שמתקשות למצוא/לא מוצאות בגדים בחנויות רשת וסובלות משמנופוביה. המעוניינות להצטרף – מוזמנות לפנות ל תום הורוביץ לוין בפרטי, (מכירה את כל התיקיות אחר)

הצטרפי לניוזלטר של אישווה

אהבת את הפוסט? מוזמנת לשתף

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך