חמישה דברים שלמדתי על עצמי במעגלי נשים

14137959_10154946707746416_1330541586_n

פוסט אורח של מעין גרבר

“אנחנו יצורים חברתיים, מחפשים תמיד היכן אפשר להשתלב, לקחת חלק, להרגיש שייכים. הקבוצה מאפשרת לנו לשחזר את הקבוצה הראשונית שלנו (המשפחה). הרבה מהתחושות הקשות שלנו בחיים (פחד, בדידות, אשמה, בושה) קשורות באופן בו אנו תופסות את עולמינו הפנימי ולקבוצה יש יכולת אדירה לתמוך בתהליכי ריפוי והתפתחות בכך שהיא מאפשרת עדות, שיתוף, הדהוד, ייעוץ ותמיכה. כל זה נכון לגבי כל מעגל השתייכות, אך לאחר שנים של השתתפות במגוון רחב מאוד של מעגלים אני יכולה לומר בפה מלא כי למעגל הנשי יש קסם מיוחד משלו. ניסיתי לתרגם מעט מכל מה שחוויתי במהלך השנים בתוך מעגלי נשים למספר תובנות, אם כי יש לומר כי ישנן חוויות שכל ניסיון לתמלל אותן מפחית מערכן ועבורי מעגל נשים דומה יותר לטקסט שניתן למצוא בשירה, בתפילה ובכל זאת, אשתדל:

14138453_10154946707751416_408881809_n

  1. כולן כולן כולן באותו הסרט, כל אלו שנראות לנו יפות מאתנו, בטוחות מאתנו, מוצלחות מאתנו, שמחות מאתנו כולן בתוך מסע של חיפוש דרך, של גיבוש ערך עצמי, מציאת מקום בעולם וחתירה אל עבר אהבה עצמית. שכל אחת שמעוררת בי תחושה של רצון לקרבה או לריחוק מהדהדת חלקים בתוכי, כי במהות אנחנו באמת אחת ובו בעת נפרדות, אנושיות, מתמודדות, יפות בחוסר מושלמות מופלאה.
  2. את יכולה להיות מוקפת חברות, פמיניסטית מוצהרת, מעריצה של נשים, ועדיין עד שלא חווית לעומק את כוחה של האחווה הקבוצתית הזו, נגעת בעמקי הפצע והאהבה שיש ב’סיסטרהוד’, עד שלא אתגרת אותה, נפלת, התאכזבת, למדת, התרוממת וטווית את החוטים העדינים מחדש, את לא באמת מבינה את העוצמה הבלתי ניתנת לערעור שיש לך כשיש לך אחיות. נשים שצועדות איתך בדרך, שמחזיקות אותך כשאת צריכה לבכות, רוקדות איתך כשיש לך מה לחגוג ועדות להתהליך שלך, שותפות למסע.
  3. אני הבת של אימא אדמה והיא נושאת אותי, תומכת בי, נמצאת שם תמיד להקשיב, מוכנה לספוג לתוכה את כל מה שאני מבקשת להשיל ממני. נכונה לשטוף אותי במימיה, לעטוף אותי בפריחתה ולחמם אותי בחיקה. כשמחזוריות גופי הופכת מסונכרנת עם זו של הלבנה, הוויתי הופכת מאוזנת ויש שקט במים המרכיבים את גופי.
  4. האיכות הנקבית, לאחר אלפי שנות דיכוי מקבלת שוב מקום והערכה בעולם וריפוי הזכרי שבתוכי ובעולם טמון בעצמתה הרכה, בכך שאני מאפשרת לה לרקוד. וככל שאני מפנה בתוכי מקום עבורה להיות, ככל שאני מתרככת ונותנת יותר מרחב בחיי לאיכות של חמלה, של התמסרות, של אהבה ללא תנאי, חיי משתנים מקצה לקצה וכך גם העולם שסביבי.
  5. המיניות הנשית רחבה ועמוקה בפוטנציאל שלה כמו הקיום עצמו, שהוא רחב יותר מכל מה שהתודעה שלנו מסוגלת להכיל וכמו התרחבות התודעה גם את המיניות יש לפתח אט אט. לעבור דרך קושי, לגעת בכאב, להסכים להקשיב למה שנשמע הזוי או מופרח ובקצב שלי, במרחב בטוח, לעשות צעדים אל עבר מימוש הזכות שלנו להיות התגלמות האלוהות על פני האדמה.

עבורי המעגל הנשי הוא לא רק קבוצה שבאות אליה לשמוע ולהשמיע. זהו מרחב של ריפוי, מקום בו אני נזכרת בכל מה שידעה וחוותה אמי, וזו שלה, וזו שלפניה, בכל מה שארצה להעביר לביתי שלי. אנו למדות מחדש את  המסורת של השבט, ונעזרות בחכמתה של הבריאה המאפשרת לי להכיר ולקבל את עצמי על כל התקופות, העליות, המורדות, האתגרים והסערות שבחיי. זהו מקום לנוח, לצחוק, ללמוד, לבכות, לרקוד את האש ולהרגיש את מעיין החיים שבתוכי.”

12909654_10154594557726416_5914009939438277837_o

מעין גרבר (MA) – מטפלת ומנחת קבוצות. בעלת תואר שני בטיפול בפסיכודרמה, הכשרה בתחום הפסיכותרפיה הגופנית, ידע וכלים בטיפול טנטרי ואנרגטי. מחנכת למיניות בריאה מטעם האגודה הישראלית לתכנון המשפחה, מנחה מעגלי נשים ונערות ב”נשים לגופן” וכעצמאית.

מעין יצרה יחד עם אבישג מאיה זלוף קורס הכשרה שנתי מדהים להנחיית מעגלי נשים וליווי להעצמה מינית- מסע אישי ומרגש לעולם המיניות הנשית המקודשת!

הן עכשיו מקיימות ערבי מבוא לקראתו, ממליצה בחום! לפרטים נוספים לחצו כאן

אני מאמינה גדולה בנשים, בקבוצות, במעגלים, כפי שמעין תיארה, יש בזה עוצמה שמילים קטנות לידה, שמחה לתת במה ליוזמה הזאת ומקווה שיותר ויותר נשים ייחשפו לכוח של זה.

הצטרפי לניוזלטר של אישווה

אהבת את הפוסט? מוזמנת לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *